e-Rezerwacja
Adres e-mail:
Treść pytania:
W celu przesłania informacji o błędzie wymagane jest wypełnienie poniższych pól.
Adres e-mail:
Opis błędu:
Załącznik:
Terminy mogą różnić się w zależności od rodzaju
udzielanego świadczenia (abonament, NFZ, usługa płatna)
Laser CO2 - fotoodmładzanie, redukcja blizn i rozstępów - policzki
Uwagi do badania/zabiegu

Uwagi do badania/zabiegu

Przygotowanie:
  • Najbardziej optymalną porą na wykonywanie zabiegów jest okres od jesieni do wiosny.
  • Na wizycie kwalifikacyjnej lekarz omówi i zaplanuje odpowiednie zabiegi, przekaże informacje o kosztach i przygotowaniu do zabiegu.
Szczegółowe zalecenia przed zabiegiem:
  • Skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona, dlatego nie należy opalać się i stosować samoopalaczy na 14 dni przed zabiegiem.
  • Nie należy stosować:
    - preparatów zawierających witaminę A (retinol), C, E (1 tydzień przed zabiegiem),
    - kremów i maści zawierających sterydy (1 tydzień przed zabiegiem),
    - leków: aspiryna, polopiryna, Acard, Polocard i innych zawierających kwas acetylosalicylowy (4 dni przed zabiegiem),
    - leków światłouczulających, np. antybiotyki (10 dni przed zabiegiem),
    - niesterydowych maści przeciwzapalnych i przeciwbólowych takich, jak: Ketonal, Ketoprofen, Ibuprom, Nurofen (4 dni przed zabiegiem).
  • Nie należy zażywać ziół i suplementów diety zawierających zioła takie, jak: dziurawiec, nagietek, skrzyp (na 14 dni przed zabiegiem).
  • Ciąża, karmienie piersią są przeciwskazaniem do wykonania zabiegu.
  • Zabiegu nie wykonuje się w trakcie aktywnej infekcji bakteryjnej lub wirusowej na skórze – także w trakcie opryszczki! Zabieg można wykonać po zagojeniu się infekcji.
  • Na 7 dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja i pilingi chemiczne.
  • W ostatniej dobie przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.
  • Należy poinformować lekarza wykonującego zabieg o wszystkich zażywanych lekach, o ewentualnej tendencji do opryszczki oraz o  ewentualnym uczuleniu na leki znieczulające (lignokaina, tetrakaina).
Zalecenia po zabiegu:
  • Bezpośrednio po zabiegu skóra poddana terapii jest obrzęknięta, zaczerwieniona, rozgrzana, czasami widać delikatne sączenie płynu tkankowego i krwi. Może pojawić się też pieczenie porównywalne do poparzenia słonecznego oraz uczucie "ściągnięcia" skóry, które mija w  pierwszej dobie.
  • Natychmiast po zabiegu stosowane są chłodzące okłady.
  • Po 2 – 3 dniach obrzęk i rumień ustępują i pojawiają się małe strupki na powierzchni skóry, które przez kolejne 4 – 5 dni ulegają stopniowemu złuszczeniu. Odsłania się wówczas nowa skóra, która przez kolejne tygodnie cały czas w głębi ulega regeneracji. W przypadku zabiegu na twarzy przez 4 dni bezwzględnie przeciwskazane jest wykonywania makijażu.
  • Od pierwszego dnia po zabiegu należy smarować skórę przez 7-10 dni łagodzącym kremem gojącym (kremy typu Cicalfat, Cicaplast Baume B5 do kupienia w aptece lub CM Luxmed), kilka razy dziennie, aż do całkowitego wygojenia. W tym okresie nie wolno pływać w basenie, dotykać skóry brudnymi rękami, zdrapywać złuszczających się strupków. Po złuszczeniu skóry można zacząć stosować kremy natłuszczające i  nawilżające i stopniowo powracać do swojej pielęgnacji. Należy stosować na dzień kremy z wysokimi filtrami przeciwsłonecznymi od 30+ przez pół roku i w kolejnych latach zawsze w miesiącach wiosennoletnich. Filtry chronią przed fotostarzeniem.

Uwagi do badania/zabiegu będą również dostępne po zatwierdzeniu rezerwacji.



Wybrana placówka:
Usługa niedostępna w wybranej lokalizacji lub brak wolnych terminów
Wybierz inną placówkę