Terminy mogą różnić się w zależności od rodzaju
udzielanego świadczenia (abonament, NFZ, usługa płatna)
udzielanego świadczenia (abonament, NFZ, usługa płatna)
Laser Beauty Rejuve - usuwanie przebarwień - pojedyncze przebarwienia
Nowa notatka
Rodzaj: | |
Notatka: | |
Historia kontaktu
Uwagi do badania/zabiegu
Przygotowanie:
- Najbardziej optymalną porą na wykonywanie zabiegów jest okres od jesieni do wiosny.
- Skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona, dlatego nie należy opalać się i stosować samoopalaczy na 30 dni przed zabiegiem, świeża opalenizna jest przeciwwskazaniem do zabiegu.
-
Nie należy stosować:
- preparatów zawierających witaminę A (retinol), C, E (1 tydzień przed zabiegiem),
- Accutanu, Tretinoiny, Izotretinoiny przez okres 6 miesięcy,
- kremów, maści i leków zawierających sterydy (1 tydzień przed zabiegiem),
- leków: aspiryna, polopiryna, Acard, Polocard i innych zawierających kwas acetylosalicylowy (7 dni przed zabiegiem),
- leków światłouczulających, np. antybiotyki (1 miesiąc przed zabiegiem),
- niesterydowych maści przeciwzapalnych i przeciwbólowych takich, jak: Ketonal, Ketoprofen, Ibuprom, Nurofen oraz Furagina (7 dni przed zabiegiem). - Nie należy zażywać ziół i suplementów diety zawierających zioła takie, jak: dziurawiec, nagietek, skrzyp (na 14 dni przed zabiegiem).
- Ciąża, karmienie piersią są przeciwskazaniem do wykonania zabiegu.
- Zabiegu nie wykonuje się w trakcie aktywnej infekcji bakteryjnej lub wirusowej na skórze – także w trakcie opryszczki! Zabieg można wykonać po zagojeniu się infekcji.
- Na 7 dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać innych zabiegów złuszczających, jak mikrodermabrazja i pilingi chemiczne.
- Nie krócej niż na 3 tygodnie przed zabiegiem nie powinno się wykonywać botoxu, jeśli miejsce wykonywanego zabiegu to twarz.
- W ostatniej dobie przed zabiegiem nie należy spożywać alkoholu.
- Należy poinformować lekarza wykonującego zabieg o wszystkich zażywanych lekach, o ewentualnej tendencji do opryszczki oraz o ewentualnym uczuleniu na leki znieczulające (lignokaina, tetrakaina).
Zalecenia pozabiegowe dla bezpieczeństwa i podtrzymania efektu
zabiegowego:
- Przez 4 tygodnie po zabiegu nie należy się opalać.
- Przez miesiąc po zabiegu należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi stosując kremy z filtrem 50 SPF lub więcej – według wskazań lekarskich.
- W przypadku uszkodzenia naskórka podczas zabiegu należy przez około 1-2 dni po zabiegu nie stosować makijażu w miejscu zabiegowym. Jeżeli naskórek nie jest uszkodzony makijaż można nałożyć następnego dnia.
- Przez kilka dni (4-5 dni) po zabiegu nie należy stosować peelingów i innych zabiegów oraz wizyt w saunie, na basenie czy zażywać alkoholu, który rozszerza naczynia krwionośne. Unikać należy również wysiłku fizycznego- dotyczy to głównie zabiegów zamykania naczyń.
- Przez kilka dni po zabiegu nie należy stosować preparatów z alkoholem np. toników do twarzy na bazie alkoholu.
Jak często wykonujemy zabiegi?
- Już po 1 zabiegu widać efekt, ale czasami pacjent wymaga całej terapii, a ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie. W przypadku fotoodmładzania czy redukcji przebarwień zaleca się sesje zabiegowe w ilości 3-5 zabiegów dla otrzymania maksymalnego efektu.
- W trakcie serii zabiegów odstęp między zabiegami to zazwyczaj 4 tygodnie.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
- W przypadku usuwania zamykania naczynek na twarzy, fotoodmładzania, redukcji przebarwień, leczenia trądziku i rumienia obszar, na którym wykonujemy zabieg może być opuchnięty, a skóra zaczerwieniona. Obrzęk może utrzymywać się w niektórych przypadkach do 2-3 dni.
- Po redukcji przebarwień zmiany barwnikowe ciemnieją, a następnie ulegają złuszczeniu- jest to pożądany efekt pozabiegowy.
Uwagi do badania/zabiegu będą również dostępne po zatwierdzeniu rezerwacji.
Usługa niedostępna w wybranej lokalizacji lub brak wolnych terminów
Wybierz inną placówkę
Wybierz inną placówkę